Bella : Jen vyprávěj... Myslím,že v téhle dimenzi máme času dost!
Maylis : No... Jak myslíš. Jako malá holčička jsem byla zcela normální. Jenom jsem věřila na magii. Žila jsem na Zemi. Rodiče mě ale dali do dětského domova,protože si o mě mysleli,že jsem blázen. Měla jsem pak na ně vztek,když jsem vyrůstala. Jako puberťačka jsem potkala na Zemi vílu, které jsem pomohla při boji proti jejímu nepříteli. Ona mi za to ukázala Magix a tohle všechno. Byla jsem vážně nadšená! Lili studovala na Alfii - Lili je víla,co jsem potkala. Ukázala mi vše, co na ní bylo. I ta temná zákoutí,o kterých věděla jen ona,díky své zvědavosti a sledování učitelů. Jedno místo bylo ale vážně vážně příšerné. Scházela se tam Faragonda s Griffin,Saladinem a několika dalšími lidmi,kteří byli "důležití". Nemohla ani chybět Helen,královna temnot. Plánovali tam.... ehm.... No to vlastně ani nevím.
Bella : Ale jak si se ocitla tady?!
Maylis : Poslouchej!
Bella : No jóó.. A co bylo dál?
Maylis : Nevím co se s Lili stalo,ale zradila mě. Nechala mě samotnou v lese. Neznala jsem ty lesy,nevěděla jak z něj ven,když se teleportovala pryč. Vzdala jsem to. Pak jsem ale potkala ducha budoucnosti!
Bella : Co?
Maylis : Kdyby ses asi učila,tak by jsi věděla,že duch budoucnosti je člověk,který se ti objeví před očima těsně před koncem tvého života a pomůže ti nahlédnout do budoucnosti,jak na tom všichni budou - všichni tvý milovaní. Ale jen když se nacházíš v téhle magické dimenzi. Teda v Magixu a té dimenzi,ne téhle temnotě.
Bella : Páni.. No asi se začnu učit. Hehehe... To byl vtip a skočila jsi mi na to!
Maylis : No fajn.. Duch budoucnosti... No nevím teď taky jak to bylo,ale místo budoucnousti mě zavedl na tohle místo.
Bella : Proč?!
Maylis : Co já k sakru vím!
Bella : A co se dělo dál?! Jsem napnutá jak kšandy..
Maylis : Když jsem sem ale přišla,byla tu už jedna dívka. Byla strašně zoufalá. Řekla mi všechno o tomhle! Tohle sklo,které je mezi námi dělí stranu magie a stranu normálních lidí v téhle dimenzi. Nikdy se přes něj nedostaneme. Také mi řekla,že jediné co mě a jí může odtuď vysvobodit je světlo,což si teď ty. Potřebuju být s tebou ve spojení,abych se vlastně vysvobodila a byla volná.
Bella : A co bylo s tou dívkou?!
Maylis : Když jsem přišla, řekla mi ještě jednu věc. Trochu... no... smutnou. Každý je tady něco jako na střední ve fotbale maskot.
Bella : E?
Maylis : No jo... Snažím se být aspoň vtipná,no co. Prostě jsme něco jako reprezentanti. Jak sem přijde někdo jiný,ten před tím vypadne ze hry,protože mu ten "nový" vlastně vzal místo.
Bella : Takže bude svobodný?
Maylis : Ne. Zemře.
Bella : To ne!
Maylis : No... To jo!