Byl další den dopoledne. Den,kdy se konal pohřeb. Všichni už se "slezly" a vše mohlo začít. Samozřejmě nesměl chybět i Fainix Club.
Faragonda : Ehm... Začněme tedy. Ráda bych pronesla menší proslov. Bella byla úžasná a silná studentka. Byla moc milá a nikdy by nedala dopustit na svoje nejbližší kamarádky. Myslím,že každý tady jí měl rád a všem nám bude moc chybět. Byla také vyjímečná. Ne proto,že by byla vílou strážkyní "toho" magického světla,ale protože to byla "ta" neuvěřitelně dobrá a silná víla z Magixu. Byla něco jako poslem... ehm.. dobra. Ráda bych teď předala slovo Shaten,její nejlepší kamarádce,aby také něco řekla.
Shaten přistoupila a začla svůj proslov.
Shaten : Děkuji. Ehm... Předem chci říct,že to byla ta nejlepší holka,kterou jsem potkala. Tahle věta bude asi trochu vtipná,ale vůbec nelituju toho,že jsem tehdy světlo vypustila. Všichni víme,že Bella není tak úplně normální,ale to neznamená,že by nemohla vůbec být někým. Ale jí se povedlo něco velice významného - Stát se nezapomenutelnou. Musím říct,že znepokojující zpráva,že Bella zemřela mě porazila na kolena - jistě chápete proč. Nevím,co dál říct,ale i tak si myslím,že jsem ji vystihla. Děkuju za slovo.
Dokončila Shaten proslov a odhodila rudou růži na rakev. Postupně k rakvi chodilo víc a víc lidí a házelo na ni další růže.
Naths : Hezkej proslov.
Shaten : Díky. Myslím,že by se jí to líbilo.
Naths : No spíš ne. Kdo by chtěl slyšet proslov na svým pohřbu.
Shaten : Pravda,ale i tak..
Faragonda : Děkuju za krásný proslov. Ještě bych ráda dodala,že Bella byla i velmi citlivá,což z ní dělalo velmi dobrou dívku. Její přátelé na ní nikdy nezapomenou a stále zapomenout nemůžou..
 
Maylis : Proč Bella?! Plakala. Jediná,která mi rozuměla! Byla tak milá a hodná,nemohl si jí to udělat!! Stále to nechápu proč ona..
 
Dia : Už jste hodily růži?
Shaten : Jo asi.
Dia : Fajn,jen se ptám. Jsem z toho všeho na měkko.
Naths : To vidim.
Ade : Jak dlouho ještě bude ten Faragondin proslov?!
Fira : Myslim,že hodně dlouho.
Sonna : Ale je to od ní pěkný,ne?
Nare : Asi jo.
Faragonda : Když to všechno schrnu - byla prostě velmi milá,hodná a dobrotivá. Bohužel - Já tušila,že jí něco bude ohrožovat.
 
KONEC DRUHÉ SÉRIE